7o SFEDAMI MOUNTAIN FESTIVAL

0
806
προβολές

7o SFEDAMI MOUNTAIN FESTIVAL 2013

Τώρα που έπεσε η αυλαία του 7o SFEDAMI MOUNTAIN FESTIVAL  και αργά αργά επανερχόμαστε σε κανονικούς ρυθμούς κάνουμε και τον απολογισμό μας για να μπορέσουμε να βελτιωθούμε μέσα από τα λάθη μας της παραλήψεις μας αλλά και της οποίες αστοχίες υπήρξαν .Το 7o SMF επέτυχε. Και επέτυχε χάρη στην συμμετοχή όλων των εμπλεκομένων .Κατάφερε να προτάξει την ανθρώπινη φύση του φεστιβάλ πέρα από κύπελλα ,μετάλλια και δόξες .

Αυτός ήταν ο  σκοπός μας και αυτό το μήνυμα έδωσαν όλοι οι νικητές των αγώνων όπως από τον πρώτο έως και τον τελευταίο συμμετέχοντα. Συγκινητικές στιγμές το διήμερο από νικητές και μη. Κορυφαία στιγμή του Νίκο Σιδερίδη νικητή του αγώνα ορεινού τρεξίματος που την στιγμή του τερματισμού μέσα σε συγκινησιακό κλίμα το πρώτο μήνυμα που μετέφερε με της δηλώσεις ήταν ότι δεν είχε στόχο τον χρόνο η την νίκη αλλά την ίδια την συμμετοχή .Ο ίδιος νικητής το απέδειξε μετέπειτα χαρίζοντας όλα τα μετάλλια σους λιλιπούτιους αθλητές . Μέσα από τέτοιες ενέργειες δείχνουμε τον δρόμο στην νέα γενιά

Παρακολουθώ περισσότερο από 15 χρόνια αγώνες βουνού και πρώτη φορά βλέπω συμμετέχοντες αθλητές στον τερματισμό να μην κρατεί κάνεις ρολόι να μην ρωτάει κανείς για χρόνους και να τερματίζει μέσα σε χαμογέλα και σε αγκαλιές φίλων, συγγενών από τον πρώτο έως τον τελευταίο .

Μέσα από αυτήν την γιορτή θέλω να πιστεύω πως καταφέραμε να αναδείξουμε την ανθρώπινη φύση του φεστιβάλ και σε αυτό έπαιξε καθοριστικό ρόλο η συμμετοχή άλλων .

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στην πιο κοντινή μου ομάδα της Σφενδάμης τους ανθρώπους που έχουν κοπιάσει, πονέσει αλλά και δακρύσει πολλές φορές ανθρώπους που έμπρακτα έχουν κάνει πράγματα απίστευτα

Ξεκινώ από τον Υφαντή τον Μπάμπη υπεύθυνο σε πολλούς τομείς και προπομπός των αγώνων με την γουρούνα του ,τον Γιώργο Μαυρίδη υπεύθυνο της διοργάνωσης για της εγκαταστάσεις σε όλους τους τομείς. Την οικογένεια Γιώργου Χαρισόπουλου υπεύθυνο ασφάλειας διαδρομών και όχι μόνο. Τον Γρηγοριάδη Σάκη και κόρακα Νίκο υπευθύνους τροφοδοσίας σταθμών και όχι μόνο ,την Kορδονούλη Άννα υπεύθυνη οργάνωσης ,γραμματειακής στελέχωσης του smf ,τον Φυτόπουλο Κώστα υπεύθυνο παρκινγκ της διοργάνωσης την Mπαμπατζάνη γεωργία υπεύθυνη χώρου VIP, το πανεπιστήμιο Μακεδονίας και τους 100 εθελοντές και την ομάδα της περιφερειακής ενότητας Πιερίας με 7 κοπέλες σε διαφόρους τομείς ευθύνης .

Την οικογένεια του Κώστα Σταμούλη και της συζύγου Δήμητρας Θεοδωράκη που πλέον έχουν υιοθετήσει και τρίτο παιδί στην οικογένεια τους το smf .

Τον Γκολέ Παναγιώτη έναν φίλο αδελφό που για περισσότερο από ένα μήνα έζησε μαζί μας την κάθε στιγμή ,μόχθησε, πόνεσε, αλλά και αγάπησε υπερβολικά αυτό το παιδί που λέγεται SMF . Η υπερβολική καθαριότητα των διαδρομών και ειδικά των μονοπατιών είναι αποκλειστική ευθύνη του Παναγιώτη .

Ζητώ συγγνώμη εάν έχουμε παραλείψει κάποιους .

Αφήνω τελευταία τους γονείς μου τα παιδιά μου τις αδελφές μου την σύντροφο μου που χωρίς αυτούς δεν θα υπήρχε SMF . Βιώσαν μαζί μου την κάθε χαρά την κάθε λύπη την κάθε στιγμή προτάσσοντας πάντα το καλύτερο για το φεστιβάλ .

Όταν έχεις οικογένειες ,ανθρώπους, φίλους και συνεργάτες κοντά σου με τέτοια αγάπη είναι σίγουρο πως θα έχεις το αναμενόμενο αποτέλεσμα.

Το 7ο SMF που στόχος του ήταν η ανθρώπινη φύση του φεστιβάλ πιστεύουμε πως επέτυχε τον σκοπό του .

Ετοιμαζόμαστε πλέον για την φθινοπωρινή διοργάνωση του sfendami advedure experience που περιλαμβάνει τους νυκτερινούς αγώνες nihgt trail και τον αγώνα enduro όπως και για το 8ο SMF το οποίο πλέον μπαίνει και στο καλεντάρι της UCI και θα πραγματοποιηθεί στα μέσα του Απριλίου 2014

Φωτογραφικό υλικό από την διοργάνωση έχουν αναρτηθεί στην ιστοσελίδα μας στο www.sfendami.com

 

Και ναι! Ήμασταν όλοι εκεί, στο λόφο του Προφήτη Ηλία στη Σφενδάμη. Αθλητές, συνοδοί, επισκέπτες, παιδιά, χορηγοί, διασώστες, ομάδες υποστήριξης, ερευνητές, πολιτιστικοί σύλλογοι, έκθετες εμψυχωτές, εθελοντές και όλο το χωριό. Η γιορτή αθλητισμού και πολιτισμού πάνω στον λόφο του προφήτη Ηλία με φόντο τον Όλυμπο τα Πιέρια όρη και τον Θερμαϊκό συγκέντρωσε περισσότερους από 500 αθλητές ,250 παιδιά στους παιδικούς αγώνες και περισσότερους από 3000 επισκέπτες θεατές όχι μόνο από Ελλάδα αλλά και από την ευρύτερη περιοχή των Βαλκανίων. Από νωρίς του Σαββάτου κατέφταναν αθλητές, για να πάρουν τελικά εκκίνηση 182 αθλητές στον αγώνα ορεινού τρεξίματος και 320 στον αγώνα ορεινής ποδηλασίας . Γέμισε ο λόφος πολύχρωμες φιγούρες, και ποδήλατα. Σταθμοί ανεφοδιασμού και ελέγχου, τεχνικής υποστήριξης, υγειονομικής κάλυψης και ραδιοεπικοινωνίας ήταν έτοιμοι για να προσφέρουν τις υπηρεσίες τους. Οι θεατές είχαν τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν την εξέλιξη του αγώνα με το ενδιαφέρον να συγκεντρώνεται στην ξύλινη ράμπα, η οποία πρόσφερε θέαμα.

  • Το Σάββατο στον αγώνα ορεινού τρεξίματος ο Νίκος Σιδερίδης αθλητής της Salomon βρέθηκε πρώτος στην γραμμή τερματισμού με χρόνο 1,44.18 όχι βέβαια μόνος αλλά κρατώντας στην αγκαλιά του 2 παιδιά ντυμένα με ποντιακές παραδοσιακές στολές δίνοντας το μήνυμα σε όλους πως αθλητισμός και πολιτισμός πάνε μαζί. Τον ακολούθησε ο Μπαλίωτης Σταύρος με 1,48.40 αθλητής της Kasimis Training  Orka Team και 3ος ο Τσώλης Βασίλης 1,49.14 του Α.Γ.Σ. Ιωαννίνων . Εντυπωσιακή παρουσία γυναικών με 27 συμμετοχές ποσοστό πολύ υψηλό για αγώνες βουνού με νικήτρια την Malimporska-Κυριακού Irena με 2,13.06 2η την McCoy Rannelle Αθλήτρια της North    Face με 2,13.38 και 3η την Βίκυ Καρπούζα αθλήτρια της Salomon   Hellas – Φλόγα με χρόνο 2,26.42.

  • Παρουσία και 2 αθλητών Ουαλών στον αγώνα ορεινού τρεξίματος οι όποιοι κάνουν τον γύρο του κόσμου με αυτοκινούμενο τροχόσπιτο ,έχουν μείνει εντυπωσιασμένοι από την φιλοξενία της διοργάνωσης και των ελλήνων γενικότερα και μας δήλωσαν πως κάθε χρόνο θα βρίσκονται στην σφενδαμη και θα μεταφέρουν το μήνυμα σε όλο τον κόσμο για την φιλοξενία των ελλήνων

  • Φυσικά αντίστοιχο ενδιαφέρον και κινητικότητα υπήρξε και στις παιδικές κατηγορίες, που διαγωνίστηκαν 100 αθλητές από 2 έως 12 ετών. Όλοι οι παρευρισκόμενοι είχαν την ευχέρεια να παρακολουθήσουν τη «μάχη» που έδιναν μεταξύ τους οι λιλιπούτειοι αθλητές και να τους ενθαρρύνουν στην προσπάθειά τους. Μελλοντικά ίσως κάποιοι από αυτούς να πρωταγωνιστήσουν στο μεγάλο αγώνα.

  • Ο χώρος δημιουργικής απασχόλησης SMF που λειτούργησε όλο το διήμερο πλημμύρησε από γονείς και παιδιά με ζωγραφιές ,χειροτεχνίες και πολλά παιχνίδια

  • Περισσότεροι από 15 δημοσιογράφοι και φωτογράφοι πήραν διαπίστευση από το κέντρο τύπου SMF την οργάνωση και ευθύνη του οποίου είχε αναλάβει ο δημοσιογράφος Παντελής Τζερτζεβέλης .Το κέντρο τύπου SMF που βρισκόταν στον λόφο του προφήτη Ηλία έστελνε συνεχείς ανταποκρίσεις σε όλο τον κόσμο και με φωτογραφικό υλικό .Όλο το φωτογραφικό υλικό το επόμενο διάστημα θα είναι αναρτημένο στην ιστοσελίδα της διοργάνωσης

  • Την Κυριακή στον αγώνα ορεινής ποδηλασίας 320 αθλητές βρέθηκαν στην εκκίνηση Μεταξύ αυτών 9 γυναίκες και 20 αθλητές από την ευρύτερη περιοχή των Βαλκανίων . Ιδιαίτερα σκληρός ήταν ο αγώνας για τους αθλητές που συμμετείχαν με νικητή του αγώνα mtb του 7ου SMF τον Αντωνιάδη Δημήτρη με χρόνο 2,18.35 CyclingspotNutrixxion , δεύτερο τον Κουρμπέτη Αναστάσιο ομάδα Niner και 3o τον Αλέξανδρο Ιορδανίδη Nutrixxion team .Στην κατηγορία γυναικών υψηλός ανταγωνισμός με νικήτρια την Διακάκη Ελένη του Ροδήλιου ρόδου δεύτερη την Πλεσιώτη Δήμητρα ομάδα o ποδηλάτης και τρίτη την Bαρδανίδου Δόμνα ομάδα spin thing cycling.Νικητής στην κατηγορία fun o Γοτουχίδης Νίκος forbikes ,στην νέα κατηγορία 12-15 ετών που εντάχτηκε από φέτος στον αγώνα του mtb νικητής αναδέχθηκα ο Σταμούλης Γιώργος αθλητής SMF TEAMNew Balance .Στους δύο αγώνες του διημέρου νικητής ο Κωστόπουλος Νίκος αθλητής της Salomon !

  • Ένας άλλος αγώνας που είχε ξεκινήσει από τότε που αναρτήθηκαν οι κατηγορίες, ήταν αυτός της πολυπληθέστερης ομάδας. Αρκετές ομάδες ήθελαν να διεκδικήσουν την πρωτιά στην κατηγορία αυτή. Τελικά νικήτρια στο mtb είναι η ομάδα Action Bike Club με 35 συμμετοχές και στο run η ομάδα Kasimis Training  Orka Team με 11 συμμετοχές

  • Yψηλές παροχές από την shimano servis στον αγώνα του mtb και σε όλους τους συμμετέχοντες από την ostracon στον ειδικά διαμορφωμένο χώρο της εταιρίας .

  • Μια ευχάριστη έκπληξη περίμενε όλους τους επισκέπτες το Σάββατο με τα χάλκινα της Καστοριάς να συνοδεύουν επισκέπτες και αθλητές με βαλκανικά ακούσματα θυμίζοντας σε όλους πως βρισκόμαστε στην γειτονιά των βαλκάνιων και η μουσική και ο αθλητισμός μας ενώνει

  • Πολύ ωραία νότα στο διήμερο το τουριστικό τρενάκι που ήταν πρόσφορα της διοργάνωσης σε όλους μεταφέροντας στους στον λόφο του προφήτη Ηλία δωρεάν σε μια διαδρομή ανοιξιάτικης ομορφιάς

  • Καθοριστική η παρουσία του τo Σώμα Εθελοντών   Σαμαρειτών Διασωστών –Ναυαγοσωστών του Περιφερειακού Τμήματος Κατερίνης του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού με 30 μελή αποστολή καλύπτοντας όλους τους αγώνες και παρέχοντας υψηλές παροχές ασφάλειας σε όλους τους συμμετέχοντες .Σε περισσότερους από 27 αθλητές παρείχαν βοήθεια και υποστήριξη στην εξέλιξη των αγώνων αποδεικνύοντας πως η συμμετοχή τους είναι καθοριστική για την ασφαλή έκβαση του φεστιβάλ

  • Βροντερό παρόν και η πολιτιστική κληρονομία της Σφενδαμης με τους πολιτιστικούς ,συλλόγους ,ποντιακό σύλλογο ΠΥΡΙΧΙΟ και πολιτιστικό σύλλογο ΠΑΛΙΑΝΗ προσφέροντας σε όλους τοπικά παραδοσιακά εδέσματα για να γευτούν όλοι της παραδοσιακές τοπικές λιχουδιές και να γνωρίσουν την τοπική κληρονομία της σφενδάμης

Χορηγοί του 7ου ήταν η εταιρίες 3 Ε με το νερό Αύρα , η μπύρα amstel   radler ,η εταιρία των Αφοί Κοκότη με την γερμανική focusHellas contstacion , η Konstantopoulos S.A ,το εμπορικό επιμελητήριο Πιερίας η εταιρία Ε.ΛΒΥΚ , η εταιρία ξηροί καρποί ο παραγωγός και η εταιρία Pharmnet.gr αναλαμβάνοντας την συνολική υποστήριξη του 7ου SMF για όλους τους αθλητές με προϊόντα της εταιρίας High5, μια συνεργασία που ξεκίνησε φέτος και θα έχει και συνέχεια

  • Πολύτιμη βοήθεια στο 7o SMF παρείχε το τμήμα του ΕΟΤ βόρειου Ελλάδας με διευθύντρια την Περσεφόνη τρίχα

  • Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους τους συμμετέχοντες αθλητές ,εθελοντές ,συνόδους ,και χορηγούς από την διοργανώτρια αρχή τον Σφένδαμο για την επιτυχή πραγματοποίηση του 7ου SMF ανανεώνοντας το ραντεβού μας 28-29 Σεπτέμβριου στο διήμερο Sfendami andventure experience που περιλαμβάνει του νυκτερινούς αγώνες ορεινού τρεξίματος και ορεινής ποδηλασίας sfendami nihgt trail και τον αγώνα sfendami enduro race

  • Το 7ο SMF πραγματοποιήθηκε με την υποστήριξη του Ελληνικού οργανισμού τουρισμού

[next_toggles styles=”1″] [toggle title=”Αποτελέσματα Αγώνα”]

SFENDAMI RUNNING 2013 – Γενική Κατάταξη
A/AΧΡΟΝΟΣΝοΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟΚΑΤΗΓΟΡΙΑΠΟΛΗΟΜΑΔΑ
101:44:18122Σιδερίδης  Νίκος19-39ΚαβάλαSalomon  Hellas
201:48:403Μπαλιώτης Σταύρος19-39ΘεσνίκηKasimis Training  Orka Team
301:49:14111Τσώλης Βασίλειος19-39ΦλώριναΑ.Γ.Σ      Ιωαννίνων 
401:50:182Αρώνης Πλάτων19-39ΘεσνίκηKasimis Training  Orka Team
501:51:215Καλοφύρης Νίκος40-49ΜέτσοβοSalomon  Hellas
601:51:23195Κάρλος Κυριάκος19-39ΠάτραSalomon
701:52:1858Μπαρμπαγιάννης Θανάσης19-39Μέτσοβο 
801:53:16194Αρκουμάνης Θεοφάνης40-49ΠάτραKASINIS TRAINING
901:54:1859Πλακετάς  Κοσμάς19-39ΠτολεμαΐδαKasimis Training  Orka Team
1001:54:19129Δρούγκας   Δημήτρης19-39ΙωάννιναApollonio  Running Club
1101:54:3738Σελέτης Δημήτρης19-39ΣιάτισταΗμερόδρομοι  Σιάτιστα
1201:55:13123Νικολαϊδης Δημήτρης40-49ΚαβάλαΦαρμακείο  Νικολαϊδης
1301:56:34118Κωστόπουλος Νίκος40-49ΑθήναSalomon  Hellas
1401:59:1632Μυλωνίδης Αναστάσιος19-39ΚιλκίςΣ.Φ.Ι.Π.    ΚΙΛΚΙΣ
1501:59:22163Κουρκουρίκης  Γιάννης         40-49Θεσσαλονίκη   Pearl  izumi 
1601:59:3414Διττόπουλος Γιάννης50+ΘεσσαλονίκηΠαοκ cycling team
1702:01:03137Μαυρογιάννης  Παύλος       40-49Θεσσαλονίκη
1802:01:1712Ζαχαρίου Σταύρος19-39ΘεσνίκηKasimis Training  Orka Team
1902:02:37116Αφορόζης Κωνσταντίνος19-39Φλώρινα 
2002:04:1318Μπαμπούνας Παναγιώτης40-49Πτολεμαΐδα4Bikes
2102:05:42185Καραγιάννης Ευθύμιος19-39Λεπτοκαρυά
2202:07:01117Μπατάς  Γεώργιος19-39ΑθήναΟρειβατικός Σπάτων 
2302:09:1550Αυτζόγλου  Ι. Πέτρος19-39Λιτόχωρο           
2402:10:30160Αζέλλης  Βασίλης                   19-39Μέτσοβο              Fifth   Element
2502:11:10128Λαιμοδέτης  Παναγιώτης40-49ΙωάννιναApollonio  Running Club
2602:11:4863Κουκουτέγος Στέργιος19-39ΒέροιαΑ.Σ     Φίλιππος   Βέροιας 
2702:11:5025Γκάτσας Κωνσταντίνος19-39ΚοζάνηΟ.Σ   ΜΠΟΥΡΙΝΟΣ
2802:13:068Malimporska-Κυριακού IrenaΓAλεξάνδρεια
2902:13:387McCoy RannelleΓΑθήναNorth    Face
3002:15:43142Τσατίρης Μανώλης      19-39Θεσσαλονίκη 
3102:16:1221Δημόπουλος Θωμάς19-39ΒόλοςΑΘΛΟΣ  ΑΓΡΙΑΣ
3202:16:50146Σιώμος  Αθανάσιος                19-39Θεσ/νικη Kasimis Training  Orka Team
3302:17:2445Ρούσης Αγγελος19-39Καλπάκι   ΙωάννιναSMF    TEAM
3402:18:30140Μπαφίτης  Παναγιώτης  40-49Αθήνα                 Φλόγα
3502:20:13159Πέλλης  Κωνσταντίνος       19-39Μέτσοβο             Fifth   Element
3602:20:19167Κρομμύδας  Κώστας     19-39Ιωάννινα 
3702:20:2457Γκαμπράνης Σπύρος15-18Μέτσοβο   
3802:20:2911Βενετικίδης Δημήτρης50+ΘεσσαλονίκηΣ.Δ.Υ.  Θεσσαλονίκης
3902:21:5339Πολύζος Χάρης19-39ΣιάτισταΠρακτορείο ΟΠΑΠ   Χ.Πολύζος
4002:24:0696Ρούμπος Κωνσταντίνος19-39Θεσνίκη Kasimis Training  Orka Team
4102:24:16192Πολύζος Κωνσταντίνος19-39Θεσσαλονίκη
4202:24:40191Χαλκίδης Νικόλαος 19-39Ελασσόνα
4302:24:5086Τσοράκης  Νεκτάριος19-39Κατερίνη 
4402:25:2024Συμεωνίδης Παναγιώτης40-49Σέρρες
4502:25:2237Κατσάρας Χρήστος40-49ΚοζάνηΣ.Δ.Υ.  Κοζάνης 
4602:26:429Καρπούζα ΒίκυΓΧαλάνδρι  ΑθήναSalomon   Hellas – Φλόγα
4702:27:2419Σκόρδας Πασχάλης40-49Κοζάνη
4802:27:38177Ευστρατίου Χρήστος40-49ΞάνθηRODOPI ADVENTURUN
4902:28:15145Σιώμος  Χρήστος               19-39Θεσσαλονίκη  Σ.Δ.Υ.  Θεσσαλονίκης
5002:28:17100Καμπάκης  Γιώργος50+Μακρύγιαλος  
5102:28:27149Μάρτου Νικολέτα                             ΓΚοζάνη     Kasimis Training  Orka Team    
5202:28:4523Ουζουνίδης Χρήστος19-39Κρύα  ΒρύσηΟ.Μ.  Γιαννιτσών  
5302:28:46161Παπάσης  Γιώργος                  19-39Μέτσοβο             Fifth   Element
5402:31:1084Καμπάκης  Βασίλειος19-39Μακρύγιαλος Πρότυπο Κεντρο Γυμναστικής 
5502:31:2441Σακκάς Βασίλειος19-39ΚαλαμπάκαΣ.Κ.Α  ΜΕΤΕΩΡΩΝ
5602:32:16127Μακρής   Βαγγέλης19-39ΙωάννιναApollonio  Running Club
5702:32:19165Σβάρνας  Γιάννης                 50+Κατερίνη 
5802:32:28187Σολωμός Θωμάς19-39ΕλασσόναGreen Running Team
5902:33:42197Οικονόμου Δημήτριος50+ΒόλοςΣΔΥΒ
6002:34:0020Κύρτσης Ιορδάνης19-39ΠροσοτσάνηΕ.ΟΣ Προσοτσάνης
6102:34:11107Παπαδόπουλος Κώστας19-39ΑλεξανδρούποληΛύκοι Κεχαγιόγλου
6202:34:25120Αργυρίου  Κώστας19-39ΕλασσόναGreen  Running Team
6302:34:27119Γεωργιάδης Κώστας19-39ΕλασσόναGree
6402:35:2282Βαρλατζίδης Γιώργος19-39ΒέροιαΣ.Χ.Ο  Βέροιας 
6502:36:15198Ακριτίδης Περικλής19-39ΛιτόχωροSummit Zero
6602:37:11103Ζαφείρας  Δημήτριος19-39ΑλεξανδρούποληΛύκοι Κεχαγιόγλου 
6702:37:3640Σανούδου ΖήνιαΓΚορωπί  ΑττικήςΦλόγα
6802:37:3762Τερζή  ΆντζελαΓΑθήναΣ.Δ.Υ Πειραιά  –   Φλόγα
6902:37:5927Κιντζονίδης Επίκουρος Σωτήριος 40-49Καβάλα
7002:38:3615Στεφάνου Βασίλειος19-39Ξάνθη
7102:38:37174Στεφάνου Ευστάθιος40-49Ξάνθη
7202:38:54184Σβάρνας Αναστάσιος40-49ΛάρισαΠΑΣ ΦΙΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ
7302:39:4816Μιχαηλίδης Γιώργος40-49ΚαβάλαΣ.Ε.Β.Β.Α.Σ
7402:40:01139Μανδρέλας Χάρης           40-49Κοζάνη
7502:40:51166Κουκουσούλης Τάσος   19-39Θεσ/νικη  Λευκός πύργος Running team
7602:41:05164Μητσιβέλης  Γιάννης            19-39Ξάνθη  Xanthi boys scouting cender
7702:41:3155Αυτζόγλου Απ. Πέτρος19-39ΚατερίνηLepanto
7802:41:4226Νιόπλιας Χρήστος19-39ΣιάτισταKasimis Training  Orka Team
7902:41:5628Βογιατζής Γιάννης19-39Ξάνθη
8002:44:51179Βακιρτζής Ευάγγελος19-39ΞάνθηRODOPI ADVENTURUN
8102:45:0965Μαυρικάκης Αλέξανδρος40-49Αθήνα  
8202:45:28158Παπάζογλου  Χρήστος         19-39Θεσσαλονίκη   Σ.Δ.Υ.  Θεσσαλονίκης
8302:46:58155Κεφαλάς  Χρήστος                 40-49Σέρρες 
8402:47:0052Παιδούσης Ιωάννης40-49ΧίοςCHIOSRUNNING
8502:47:22102Πετρόχειλος  Αθανάσιος40-49Θεσσαλονίκη
8602:47:59162Γκιάτας  Αριστείδης                19-39Κατερίνη    Α.Π.Σ   Ζευς  Πιερίας 
8702:48:04157Παπαγιάννης  Βασίλειος     40-49Λάρισα 
8802:48:31189Μπίλλης Δημήτρης15-18ΕλασσόναGreen Running Team
8902:48:3279Παπακοσμά ΒηθλεέμΓΦλώριναKasimis Training  Orka Team
9002:50:0177Μωραΐτης  Δημήτρης40-49Κομοτηνή
9102:50:02154Παπαδημητρίου  Θωμάς       40-49Κατερίνη
9202:50:03133Μίγας Δημήτρης19-39Βόλος     
9302:50:04106Tadros Hazem19-39ΞάνθηTi meli  genesthai
9402:50:05108Μυλωνάς  Παύλος40-49ΑλεξανδρούποληΛύκοι Κεχαγιόγλου 
9502:51:0476Χατζηχρηστάκης Χρήστος40-49Θεσσαλονίκη
9602:51:23143Μιχαήλ  Αναστασία   ΓΘεσσαλονίκη 
9702:51:24178Λαμπάκης Γρηγόρης40-49ΞάνθηRODOPI ADVENTURUN
9802:51:25124Τσιλιγιάννη  ΝανάΓΙωάννιναApollonio  Running Club
9902:51:3966Ροντίδης   Ανδρέας                19-39Θεσσαλονίκη  Πρότυπο Κέντρο
10002:52:13141Γκουντάρα  Κατερίνα ΓΚατερίνη          Ναυτικός Ο. Κατερίνης
10102:52:14114Πουρλιώτης Διονύσης40-49Λιτόχωρο 
10202:52:3778Ιωαννόπουλος  Γιάννης19-39ΦλώριναKasimis Training  Orka Team
10302:53:16181Ξάνθης Νίκος15-18ΜέτσοβοFifth Element
10402:53:39190Ρόρρης Λάμπρος40-49Θεσσαλονίκη
10502:53:4573Μουσουλέα ΔήμητραΓΞάνθη 
10602:53:5189Σαριπανίδης  Σοφοκλής40-49Κρύα  Βρύση 
10702:54:2917Φασούλας Αντώνης50+ΚατερίνηOlympous    Runners
10802:54:5222Ουζουνίδης Γιάννης50+Κρύα  ΒρύσηΟ.Μ.  Γιαννιτσών
10902:55:01171Μανιόπουλος Δημήτριος40-49ΘεσσαλονίκηSeaworld Diving Center
11002:55:4848Τσαχαλίδης  Γιώργος19-39ΒέροιαSea World Scuba Diving Center
11102:55:59188Νούλας Κωνσταντίνος19-39ΕλασσόναGreen Running Team
11202:57:5769Στεφανίδης  Νίκος19-39ΣφενδάμηS.M.F  team
11302:58:1588Ακριβόπουλος  Κώστας19-39Κρύα  Βρύση 
11402:58:2629Γαντζίδης Παναγιώτης50+ΚομοτηνήΣπάρτακος Ροδόπης
11502:58:3197Βενίδης Λεωνίδας50+Θεσσαλονίκη Σ.Δ.Υ.  Θεσσαλονίκης
11602:58:34156Καλόγηρος   Δημήτρης         40-49Θεσ/νίκη See World  Scuba Diving
11702:58:3698Βέργας  Νικόλαος40-49Θεσσαλονίκη
11802:59:05172Singleton-Lawley VeronicaΓBromham, UKBeoford Harriers
11903:02:5542Καραμπουρνιώτης Αρης15-18Θεσ/νίκη
12003:02:56153Φωτιάδης Νικόλαος           19-39Θεσ/νικη     Αθλητ. Κέντρο Ευκαρπία
12103:03:0533Ράμναλης  Αργύρης40-49Ηράκλεια ΣερρώνΑ.Ο. Ηράκλειας
12203:03:0746Αντωνίου Κώστας40-49ΚομοτηνήMountain   Runners
12303:03:0994Παπαδοπούλου ΔέσποιναΓΣέρρες
12403:03:11196Καραδημητρίου Ευστάθιος40-49ΒόλοςΣΔΥΒ
12503:03:13113Μαθιουδή  ΣταματίαΓΧίοςCHIOSRUNNING
12603:03:25180Τσοπουρίδης Γεώργιος 19-39ΞάνθηRODOPI ADVENTURUN
12703:04:1351Σεργιάδης  Μανώλης19-39Θεσ/νίκηMENTALIST
12803:05:5490Τανγτελενίδης Παντελής40-49Κρύα  Βρύση
12903:06:08175Τσουκαλάς Απόστολος40-49ΚιλκίςΣΦΙΠ Κιλκίς
13003:06:09193Ανδριάς Αλέξανδρος19-39ΛιτόχωροOLYMPUS TEAM
13103:06:41110Παπαχαρισίου ΝτίναΓΕλασσόναGreen  Running  Team
13203:06:5887Σουσάμας  Γιώργος40-49Θεσσαλονίκη
13303:08:0631Καστανιώτης Κωνσταντίνος40-49Θεσ/νίκηΣ.Δ.Υ.  Θεσσαλονίκης
13403:08:1656Μπούσμπουρας  Περικλής40-49Θεσ/νίκηΣύλ. Κατ.  Βορείου  Ελ.
13503:08:18170Παπαδόπουλος Αγγελος19-39Θεσσαλονίκη
13603:08:44131Τανάγιας  Γιώργος19-39Θεσ/νίκηΠρότυπο Κεντρο Γυμναστικής 
13703:08:45130Ταγτελενίδης  Τάσος19-39Θεσσαλονίκη 
13803:10:28115Βούλγαρης Κώστας19-39Λιτόχωρο  
13903:10:50121Νταούλας Δημήτρης50+Θεσσαλονίκη 
14003:10:59135Γκατζόγιας  Χρήστος19-39Θεσσαλονίκη 
14103:11:11186Τσέτσερης Θεόδωρος19-39ΧίοςChios Running
14203:11:2174Γκουντέλιας  Κώστας40-49Θεσσαλονίκη
14303:13:28138Θεοχαρίδης Χρήστος     40-49Θεσσαλονίκη 
14403:13:4895Τσαπάρας  Οδυσσέας40-49ΘεσσαλονίκηΣ.Δ.Υ.  Θεσσαλονίκης
14503:14:02182Μαλαμίδης Αθανάσιος40-49ΚομοτηνήMalamidis Team
14603:14:03125Κολπονδίνου ΑνίκαΓΙωάννιναApollonio  Running Club
14703:14:04105Κουντουράκης Χριστόφορος19-39Αλεξανδρούπολη
14803:14:2180Φεταλίδου ΑικατερίνηΓΑθήνα
14903:14:24183Τσιρογιάννης Μανώλης 19-39Θεσσαλονίκη
15003:17:37199Γιαννακός Δημήτρης50+ΘεσσαλονίκηΟ.Μ.Γ
15103:18:23126Γκαρανές   Δημήτρης40-49ΙωάννιναApollonio  Running Club
15203:18:4744Κοτούλας Ιωάννης19-39ΒέροιαΣ.Δ.Υ   Βέροιας
15303:18:5853Ντάτης Νικήτας40-49ΧίοςCHIOSRUNNING
15403:20:49169Μπαίρας Μάνος19-39Ξάνθη
15503:20:5049Σαλαμαντή  ΡάνιαΓΚατερίνηZEUS RUNNER CLUB
15603:20:51132Γεωργιάδης Θεόδωρος50+ΘεσσαλονίκηΣ.Δ.Υ.  Θεσσαλονίκης
15703:27:0770Ευθυμιάδης  Θεοδόσιος50+Θεσσαλονίκη
15803:28:17173Peter Lawley50+Bedford
15903:30:19136Μαυρογιάννη  Μυρτώ                      ΓΘεσσαλονίκη 
16003:37:46144Παπαδόπουλος  Δημήτρης  40-49Αλεξανδρούπολη
16103:38:06168Οικονόμου Νικόλαος19-39Θεσσαλονίκη
16203:38:0936Αλεξόγλου Σταύρος40-49ΚιλκίςΟρειβατικός Σύλλογος Κιλκίς
16303:39:4483Αγγελής Βασίλειος40-49ΒέροιαΣ.Χ.Ο  Βέροιας 
16403:44:1264Μπέκου ΜαρίναΓΑθήνα  
16503:46:3861Βεζυριαννίδης Γιώργος50+Θεσ/νίκηΣ.Δ.Υ.  Θεσσαλονίκης
16603:49:13134Μώρης  Γεώργιος40-49Θεσσαλονίκη 
16704:11:1075Σαϊνίδης  Αναστάσιος19-39Αλεξανδρούπολη  
16804:14:41150Στεφανίδου  Ναταλία           ΓΚατερίνη         3 Ν
16904:14:42151Γερακοπούλου  Νικολέτα     ΓΚατερίνη         3 Ν 
17004:26:23152Σαρηπανίδου  Ευγενεία  ΓΚατερίνη         3  Ν 
17104:26:24104Γκιμιτζούδης Εύαγγελος19-39ΑλεξανδρούποληΛύκοι Κεχαγιόγλου 
DNF54Βιττάκης Νίκος50+ΧίοςCHIOSRUNNING
DNF81Παρσαλίδης  Γιώργος40-49ΚαβάλαCyclotron 
DNF101Πολάτογλου Χαρίτων50+ΑσβεστοχώριΣ.Δ.Υ.  Θεσσαλονίκης
DNF112Σαράντη  ΑνθίππηΓΧίοςCHIOSRUNNING
DNF147Πετρόπουλος  Σπύρος         19-39Θεσ/νικη                    Physikal
DNF148Σκόρδας  Απόστολος           19-39Θεσ/νικη                    Physikal
DNF13Παπουνίδου ΝαταλίαΓΘεσσαλονίκηSalomon Hellas
DNF99Κουτρουπής  Χρήστος50+ΘεσσαλονίκηΣιδ. Λεσχη Θεσ/νίκης
DNF176Ματσίκας Ευάγγελος19-39Ιωάννινα
DNS47Κωνσταντινίδης Άγγελος15-18Θεσ/νίκηSea  World
[/toggle] [/next_toggles]

7o SFEDAMI MOUNTAIN FESTIVAL

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Παρακαλώ ένα σχόλιο
Όνομα