Έγιναν οι 4οι αγώνες ορεινού τρεξίματος στα Γρεβενά

14-06-2013 / 13:09 / 855 Αναγνώσεις,

Με απόλυτη επιτυχία διοργανώθηκαν την Κυριακή 9 Ιουνίου 2013 οι 4οι Αγώνες Ορεινού Τρεξίματος στο γραφικό χωριό του Αγίου Γε­ωργίου Γρεβενών, με κριτήριο τον αριθμό των συμμετεχόντων αθλητών, των συνοδών και των επισκεπτών και τις θετικές εντυπώσεις που αποκόμισαν, τόσο από τις ομορφιές των αγωνιστικών διαδρομών και του τόπου γενικότερα, όσο και από τη ζεστή φιλοξενία.

Ο Άγιος Γεώργιος -Τσούρχλι το παλιότερο όνομα του- είναι ένα χωριό που απέχει 23 χλμ από τα Γρεβενά και 40 από την Κοζάνη. Το όνομα του το πήρε από το ιερομάρτυρα Άγιο Γεώργιο (1808-1838) «του εν Ιωαννίνοις μαρτυρήσαντος» του οποίου φέρεται ότι είναι η γενέτειρα του. Πέρα από τον περικαλλή ναό του Αγίου Γεωργίου (1970), στο κέντρο του χωριού δεσπόζει η εκκλησία των Αγίων Αποστόλων που χρονολογείται από το 1836. Είναι ένα χωριό με ιδιαίτερα δραστήριους και δημιουργικούς κατοίκους. Γνωστή είναι η δράση του Αγροτικού Συνεταιρισμού Γυναικών και της Ομάδας Παραγωγών Αγίου Γεωργίου, με την προώθηση των προϊόντων τους σε όλη την Ελλάδα.

…ολοκληρωμένο ΒΙΝΤΕΟ 20΄ από τις εκκινήσεις μέχρι τις απονομές

 

Οι αγώνες, που πραγματοποιήθηκαν με τη συμμετοχή 188 δρομέων, περιελάμβαναν:

– το “Αϊγιωργίτικο Μονοπάτι” των 24 χλμ -78 δρομείς-

– τον “Τσούρχλειο Δρόμο” των 11,5 χλμ -110 δρομείς-

…οι νικητές-τριες των αγώνων

agortrexaggeorg9.6.13_102a1agortrexaggeorg9.6.13_99a1

agortrexaggeorg9.6.13_96a1agortrexaggeorg9.6.13_95a1

 

Νικητές στο “Αϊγιωργίτικο Μονοπάτι” των 24 χλμ ήταν:

Στους άνδρες,

1ος Σελέτης Δημήτριος, του Ορειβατικού Συλλόγου Σιάτιστας με χρόνο 2:03:23
2ος Μαυρογιάννης Παύλος, ανεξάρτητος από Θεσσαλονίκη με χρόνο 2:07:32

3ος Κοντογιάννης Θανάσης, του Συνεταιρισμού Πηλίου ZAΓΟΡΙΝ με χρόνο 2:09:33

Στις γυναίκες,

1η Μήτσιου Γεωργία, ανεξάρτητη από Κοζάνη με χρόνο 3:17:21
2η Τόλη Θεοδώρα, του Body Active Gym Φλώρινας με χρόνο 3:20:21

3η Ελευθεριάδου Αναστασία, του ΚΕΡΑΥΝΟΥ Αγίου Γεωργίου με χρόνο 3:41:10

Νικητές στους “Τσούρχειο” Δρόμο των 11,5 χλμ  ήταν:

Στους άνδρες,

1ος  Σουμαλιάς Ζήνων, της Λέσχης ειδικών Δυνάμεων Καστοριάς με χρόνο 1:05:44
2ος Χαρίσης Δημήτριος, της TECNICA – Ιωάννινα με χρόνο 1:07:31

3ος Νεοφώτιστος Νίκος, του ΣΔΥ Κοζάνης με χρόνο 1:07:55

Στις γυναίκες,

1η Μαυράκη Καλλιόπη, ανεξάρτητη από Γρεβενά με χρόνο 1:19:34
2η Τσιφλίδου Κούλα, ανεξάρτητη από Κοζάνη με χρόνο 1:23:18

3η Ακρίβου Νικολέτα, του Συλλόγου Δρομέων Υγείας Γρεβενών με χρόνο 1:28:19

…PHOTO-SLIDE 107 ΦΩΤΟ

Αξιοσημείωτη ήταν η συμμετοχή 30 περίπου δρομέων του ΣΔΥ Κοζάνης με επικεφαλής τον πρόεδρο τους Τάκη Σταθόπουλο, καθώς και πολλών δρομέων από τη Σιάτιστα και την Ελασσόνα.

Διοργανώθηκαν από Α.Σ. “Κεραυνός” Αγίου Γεωργίου Γρεβενών με επικεφαλής τον Βαγγέλη Δρόσο και με την υποστήριξη του Δήμου Γρεβενών.

Στην εκδήλωση παρέστησαν ο δήμαρχος Γρεβενών Δημοσθένης Κουπτσίδης και οι αντιδήμαρχοι Αικατερίνη Πέτρου, Αθανάσιος Καραγιάννης και Βάϊος Κόραβος.

Τα αναλυτικά αποτελέσματα των αγώνων έχουν ως εξής:

  • ”Αποτελέσματα

    ΑΪΓΙΩΡΓΙΤΙΚΟ ΜΟΝΟΠΑΤΙ 24 ΧΛΜ 2013 

     

     

     

    Σειρά Κατατ. – Επώνυμο Όνομα –  Έτος γέννησης – Ομάδα – Χρόνος

    1 Σελέτης Δημήτριος Ορειβ. Σύλλογος “Μπούρινος” Σιάτιστας 2:03:23
    2 Μαυρογιάννης Παύλος 1966 Ανεξάρτητος –Θεσσαλονίκη 2:07:32
    3 Κοντογιάννης Θανάσης 1972 Συνετ. Πηλίου “ΖΑΓΟΡΙΝ” 2:09:33
    4 Γιαννόπουλος Κωνσταντίνος 1984 Vernon Edurance – Καστοριά 2:13:54
    5 Γκάτσας Κωνσταντίνος Ορειβ. Συλ. “Μπούρινος” Σιάτιστας 2:21:31
    6 Μπαμπούνας Παναγιώτης 1972 ΣΔΟ Εορδαίας 2:23:51
    7 Φίλιος Νικόλαος 1990 ΟΣΣ Σιάτιστας “Ο Μπούρινος” 2:30:54
    8 Αντωνίου Θεόδωρος 1970 Orthovouni Running Club – Καλαμπάκα 2:32:09
    9 Λιάνος Γιώργος 1974 Elassona Green Running Team 2:32:11
    10 Τσιτσιμπρίκος Κωνσταντίνος 1975  Ανεξάρτητος – Άρτα 2:32:35
    11 Νάτσιος Γεώργιος 1959 Ανεξάρτητος –  Κλεισούρα Ελασσόνας 2:33:45
    12 Ντόβας Αλέξανδρος 1987 Fifth Element – Ιωάννινα 2:33:45
    13 Πολύζος Χάρης ΟΣΣ Σιάτιστας “Ο Μπούρινος” 2:35:50
    14 Γκουτζιομήτρος Κωνσταντίνος 1959 ΣΔΥ Κοζάνης 2:36:01
    15 Τζουμάκας Πέτρος 1961 Fifth Element – Ιωάννινα 2:36:07
    16 Ντέμκας Γιώργος 1972 Δρομείς Υγείας Γρεβενών 2:38:44
    17 Κατσάρας Χρήστος 1972 ΣΔΥ Κοζάνης 2:42:57
    18 Πακαπούκας Βασίλειος 1979 Το περίπτερο – Κοζάνη 2:44:29
    19 Σκόρδας Πασχάλης 1972 ΣΔΥ Κοζάνης 2:44:42
    20 Νάτσιος Ανδρέας 1964 Κλεισούρα Ελασσόνας – Ανεξάρτητος 2:45:39
    21 Σακκάς Βασίλειος 1978 ΣΚΑ Μετεώρων 2:45:43
    22 Μποτέλης Λάζαρος 1968 Καλαμπάκα – Ανεξάρτητος 2:45:43
    23 Λίνας Τάσος 1978 ΣΔΥ Θεσσαλονίκης 2:45:51
    24 Καραΐσκος Χρήστος 1979 Δρομείς Υγείας Γρεβενών 2:47:22
    25 Μπούμπας Αποστόλης 1990 TECNICA – Μέτσοβο 2:48:30
    26 Ζαχαριάδης Γιώργος 1967 ΣΔΟ Εορδαίας-ΑΕΚ 2:48:40
    27 Κλεισιάρης Αντώνης 1979 Δρομείς Υγείας Γρεβενών 2:48:55
    28 Γεωργιάδης Κωστής 1978 Elassona Green Running Team 2:50:51
    29 Μεζίλης Νίκος 1980 Elassona Green Running Team 2:50:51
    30 Γκουζιώνης Γιώργος 1980 Elassona Green Running Team 2:50:51
    31 Μπαλκατζόπουλος Μιχάλης 1978 ΣΔΥ Θεσσαλονίκης 2:51:18
    32 Παπαχαραλάμπους Παναγιώτης 1976 Body Ac.G. – Φλώρινα 2:52:31
    33 Παντελιάδης Παύλος 1974 ΑΠΣ Δρομέων Πιερίας “Ζευς” 2:53:30
    34 Παρτσάνης Θωμάς 1981  Ανεξάρτητος – Καστοριά 2:53:30
    35 Μπέλλας Κωνσταντίνος 1963 ΣΔΥ Κοζάνης 2:54:20
    36 Νεστορόπουλος Κωνσταντίνος 1955 ΣΔΥ Κοζάνης 2:56:44
    37 Πατουλίδης Πέτρος 1964 ΣΔΥ Κοζάνης 2:56:44
    38 Μόσιος Ευάγγελος 1976 ΣΔΥ Κοζάνης 2:56:44
    39 Πουταλής Ιωάννης 1963 ΣΔΟ Εορδαίας 2:57:55
    40 Κόραβος Αχιλλέας 1967 Ομάδα Δρομέων Γρεβενών 2:59:07
    41 Κουτσουμπίδης Δημήτριος 1983 ΣΔΟ Εορδαίας 3:00:13
    42 Εμπρικίδης Θεοδόσιος 1988 Δρομείς Υγείας Γρεβενών 3:01:45
    43 Θανασιάς Χρήστος 1976 Λάρισα – Ανεξάρτητος 3:02:01
    44 Αργυρίου Κώστας 1979 Elassona Green Running Team 3:02:50
    45 Παναγιωτίδης Ιουλιανός 1984 Δρομείς Υγείας Γρεβενών 3:02:50
    46 Αγριόδημος Δημήτριος 1975 Elassona Green Running Team 3:05:20
    47 Βαλιώτης Κώστας 1962 Elassona Green Running Team 3:05:46
    48 Πατσικαθεοδώρου Σπύρος 1986 Elassona Green Running Team 3:06:30
    49 Γιαννούλης Χαράλαμπος 1963 Ανεξάρτητος – Θεσσαλονίκη 3:07:36
    50 Μπίλης Γρηγόρης 1970 Elassona Green Running Team 3:08:37
    51 Παυλίδης Σάββας 1951 Ανεξάρτητος – Κέντρο Γρεβενών 3:09:45
    52 Τσιρωνάς Γεώργιος 1962 Ανεξάρτητος – Θεσσαλονίκη 3:11:18
    53 Βλαχοδήμος Κωνσταντίνος 1955 Ανεξάρτητος – Καστοριά 3:13:14
    54 Χαραλαμπίδης Παντελής 1971 Ανεξάρτητος – Καστοριά 3:13:14
    55 Μήτσιου Γεωργία 1976 Ανεξάρτητη – Κοζάνη 3:17:21 1η Γ
    56 Κάλφας Χρήστος 1960 Σύλλογος Ποντίων Νεάπολης 3:17:59
    57 Δραγατάς Κωνσταντίνος 1960 ΣΔΥ Κοζάνης 3:17:59
    58 Παγκαλίδης Κωνσταντίνος Ανεξάρτητος – Κοζάνη 3:19:04
    59 Καντάρης Αντώνιος 1994 Ανεξάρτητος – Γρεβενά 3:19:21
    60 Τόλη Θεοδώρα 1979 Body Active Gym – Φλώρινα 3:20:32 2η Γ
    61 Μπιρμπίλης Ιωάννης 1987 ΣΔΥ Γρεβενών 3:30:33
    62 Παπαντωνίου Βαγγέλης 1966 ΣΔΥ Θεσσαλονίκης 3:34:37
    63 Κατσαντάς Λεωνίδας 1969 Ανεξάρτητος – Αμφιλοχία 3:36:25
    64 Παπαδόπουλος Ιωάννης 1965 Δρομείς Υγείας Γρεβενών 3:40:07
    65 Παπαχαραλάμπους Νίκος 1963 Δρομείς Υγείας Γρεβενών 3:40:07
    66 Ρομπίδης Ανδρέας 1979 Πρότυπο Κέντρο Γυμναστικής – Θεσσαλονίκη 3:41:10
    67 Κιρκιλής Νικόλαος 1987 Πρότυπο Κέντρο Γυμναστικής – Θεσσαλονίκη 3:41:10
    68 Ελευθεριάδου Αναστασία 1978 Κεραυνός Αγίου Γεωργίου 3:41:10 3η Γ
    69 Ζιώγος Ευθύμιος 1971 Ανεξάρτητος – Καστοριά 3:52:10
    70 Παπατζέλου Κατερίνα 1982 Ανεξάρτητη – Κρανιά Ελασσόνας 4:03:45
    71 Δουγαλής Γρηγόρης 1952 ΣΔΥ Κοζάνης 4:03:45
    72 Τσιαρσιώτης Χρήστος 1970 Δρομείς Υγείας Γρεβενών 4:23:03
    73 Βελισσαράκου Κατερίνα 1965 Δρομείς Υγείας Γρεβενών 4:23:03
    74 Παπαθανασίου Αθανάσιος 1967 Δρομείς Υγείας Γρεβενών 4:23:03
    75 Αλεξούλης Χρήστος 1963 Elassona Green Running Team 4:34:10
    76 Τζιουβάρας Χρήστος 1976 Elassona Green Running Team 4:34:10
    77 Μυλωνίδης Τίμος 1962 Ανεξάρτητος – Θεσσαλονίκη –
    78 Καρμίρης Σίμος 1981 Elassona Green Running Team –

     

    .

    ΤΣΟΥΡΧΛΕΙΟΣ ΔΡΟΜΟΣ 11,5 ΧΛΜ 2013

    Σειρά Κατάτ. – Επώνυμο/ Όνομα – Έτος γέννησης – Ομάδα – Χρόνος

    1 Σουμαλιάς Ζήνων 1962 Λέσχη Ειδικών Δυνάμεων Καστοριάς 1:05:44
    2 Χαρίσης Δημήτριος 1984 TECNICA Ιωάννινα 1:07:31
    3 Νεοφώτιστος Νίκος 1976 ΣΔΥ Κοζάνης 1:07:55
    4 Γκέτσιος Δημήτριος 1984 Καρπερό – Ανεξάρτητος 1:08:18
    5 Κατσίρης Θανάσης 1996 Ανεξάρτητος – Σιάτιστα 1:11:20
    6 Μπούρτσος Μιχαήλ 1993 Ανεξάρτητος – Σιάτιστα 1:11:20
    7 Κοτσαγιαννίδης Χρυσοβαλάντης 1975 ΣΔΥ Κοζάνης 1:13:09
    8 Σίσκος Τρύφων 1965 ΣΔΟ Εορδαίας 1:15:40
    9 Κλεισιάρης Παύλος 1986 Δρομείς Υγείας Γρεβενών 1:16:45
    10 Τόλης Χάρης 1987 Fifth Element – Ιωάννινα 1:17:15
    11 Κασιώτης Θεμέλιος 1979 Ανεξάρτητος – Καστοριά 1:18:19
    12 Χατζηζήσης Αθανάσιος 1958 Ορειβ. Σύλ. “Μπούρινος” Σιάτιστας 1:19:21
    13 Μαυράκη Καλλιόπη 1981 Ανεξάρτητη – Γρεβενά 1:19:34 1η Γ
    14 Μαυρογένης Σταμάτης 1985 Ανεξάρτητος – Καστοριά 1:19:38
    15 Σκόδρας Ρήγας 1977 Δρομείς Υγείας Γρεβενών 1:19:56
    16 Σταθόπουλος Δημήτριος 1959 ΣΔΥ Κοζάνης 1:20:48
    17 Τσακστάρας Δημήτρης 1970 Δρομείς Υγείας Γρεβενών 1:22:09
    18 Μπίλλης Δημήτριος 1999 Elassona Green Running Team  1:23:01
    19 Τσιφλίδου Κούλα 1969 Ανεξάρτητη – Κοζάνη 1:23:18 2η Γ
    20 Νακόπουλος Δημήτριος 1982 Ανεξάρτητος – Βέροια 1:23:54
    21 Καρατζέτζος Άρης 1975 ΣΔΥ Κοζάνης 1:24:23
    22 Χατζηπαναγιωτίδης Λεωνίδας 1961 ΣΔΥ Κοζάνης 1:24:23
    23 Παπαδημητρίου Ιωάννης 1964 Σύλλογος Ποντίων Νεάπολης 1:25:13
    24 Ράπτης Χρήστος 1985 Ανεξάρτητος – Ιωάννινα 1:25:52
    25 Χρυσοστομίδης Θεοχάρης 1980 ΣΔΥ Κοζάνης 1:25:52
    26 Γάγαλης Ζήσης 1966 Κεραυνός Αγίου Γεωργίου 1:26:14
    27 Σέτζος Χρήστος 1995 Ανεξάρτητος – Γρεβενά 1:27:01
    28 Πακαπούκας Αναστάσιος 1971 Το Περίπτερο – Κοζάνη 1:27:58
    29 Χριστοδούλου Σάββας 1960 ΣΔΥ Κοζάνης 1:27:58
    30 Τότσκας Βασίλειος 1953 Ελιμειακός – Κερασιά 1:27:58
    31 Ακρίβου Νικολέττα 1989 Δρομείς Υγείας Γρεβενών 1:28:19 3η Γ
    32 Θωίδης Γιώργος 1966 Σύλλογος Ποντίων Νεάπολης 1:28:40
    33 Τζώη Ελεάνα 1987 Ανεξάρτητη – Γρεβενά 1:28:46
    34 Μούτα Γεωργία 1992 Ανεξάρτητη – Γρεβενά 1:28:46
    35 Σεριστατίδης Γιώργος 1960 Σύλλογος Ποντίων Νεάπολης 1:30:00
    36 Κοντογούλας Χρήστος 1980 ΣΚΑ Μετεώρων 1:30:19
    37 Πούτας Νίκος 1974 Elassona Green Running Team 1:30:19
    38 Τσίγκα Ευαγγελία 1976 Ανεξάρτητη – Γρεβενά 1:30:19
    39 Λουμπουτσκός Δημήτριος 1958 ΣΔΥ Κοζάνης 1:30:49
    40 Καραγιάννης Βασίλειος 1964 Δρομείς Υγείας Γρεβενών 1:31:06
    41 Μιχαλόπουλος Μιχάλης 1965 Ανεξάρτητος – Γρεβενά 1:31:39
    42 Καραχατζής Φώτης 1973 Κεραυνός Αγίου Γεωργίου 1:32:11
    43 Χατζηγιαννάκης Θωμάς 1961 ΣΔΥ Κοζάνης 1:32:11
    44 Σπυρόπουλος Μηνάς 1965 ΣΔΥ Κοζάνης 1:32:11
    45 Χασκής Γεώργιος 1974 Fifth Element – Ιωάννινα 1:32:11
    46 Μπούρτσος Αθανάσιος 1964 Ορειβ. Σύλ. “Μπούρινος” Σιάτιστας 1:33:12
    47 Μπατσίλης Χρήστος 1976 ΣΕΟ Κοζάνης 1:33:28
    48 Αγγέλη Αρετή 1970 Ανεξάρτητη – Άγιος Γεώργιος 1:34:46
    49 Φιλημέγκας Γεώργιος 1958 Ανεξάρτητος – Άνω Κώμη 1:34:46
    50 Τζήκας Γεώργιος 1978 ΕΠΟΓ – Γρεβενά 1:34:46
    51 Κράβαρης Θανάσης 1965 Ανεξάρτητος – Βόλος 1:35:38
    52 Καραχατζής Αλέξανδρος 2000 Κεραυνός Αγίου Γεωργίου 1:35:50
    53 Μπατάρας Ιωάννης 1997 Κεραυνός Αγίου Γεωργίου 1:35:50
    54 Τζίλιας Αριστοτέλης 1962 Σύλλογος Ποντίων Νεάπολης 1:36:35
    55 Γκουρομήσιος Αθανάσιος 1978 Ορειβ. Σύλ. “Μπούρινος” Σιάτιστας 1:37:49
    56 Ντάγκας Παναγιώτης 1951 ΣΔΥ Κοζάνης 1:38:16
    57 Δρουδάκης Ιωάννης 1953 Ανεξάρτητος – Γρεβενά 1:38:21
    58 Δρουδάκης Ανδριάννα 1981 Ανεξάρτητη – Γρεβενά 1:38:21
    59 Μαυρογιάννη Μυρτώ 1996 Ανεξάρτητη – Θεσσαλονίκη 1:38:49
    60 Τζουμάκας Γρηγόριος 1964 Fifth Element – Ιωάννινα 1:38:51
    61 Γρίδας Βασίλειος 1995 ΓΣ Γρεβενών 1:39:39
    62 Μωυσιάδης Κωνσταντίνος Γρεβενά 1998 Ανεξάρτητος 1:39:45
    63 Νεβεσκιώτης Χαρίσιος 1979 NEVESKIOTIS – Κοζάνη 1:41:04
    64 Παπαγιάννη Αποστολία 1985 Tecnica 1:41:04
    65 Παπαλαμπροπούλου Ελένη 1971 Δρομείς Υγείας Γρεβενών 1:41:40
    66 Γιαννακιτσίδης Κώστας 1974 Ανεξάρτητος – Πτολεμαΐδα 1:41:53
    67 Παπαλάμπρος Κυριάκος 1988 Σύλλογος Ποντίων Νεάπολης 1:41:54
    68 Μαλιάγκας Αθανάσιος 1998 ΣΔΥ Κοζάνης 1:42:18
    69 Τριανταφύλλου Νίκος 1948 ΣΔΥ Κοζάνης 1:42:24
    70 Καλλία Δέσποινα 1982 Δρομείς Υγείας Γρεβενών 1:42:56
    71 Σαλιακούρας Θανάσης 1983 Elassona Green Running Team 1:44:27
    72 Παπακώστας Αδριανός 2001 Κεραυνός Αγίου Γεωργίου 1:49:05
    73 Τζιλίνης Ζήσης 1969 Ανεξάρτητος – Σιάτιστα 1:49:21
    74 Λιάνα Τολίκα Βασιλική 1972 Δρομείς Υγείας Γρεβενών 1:50:02
    75 Κωνσταντινίδης Χριστόφορος 1962 Π. Σ. Μικροκλεισούρας 1:50:02
    76 Κωτούλας Γεώργιος 1962 Ανεξάρτητος – Γρεβενά 1:50:02
    77 Δάλλας Κωνσταντίνος 1978 Ανεξάρτητος – Γρεβενά 1:51:01
    78 Παπαδημητρίου Δημήτριος 1972 ΣΔΥ Κοζάνης 1:51:52
    79 Τασιώνη Βασιλική 1973 Πτολεμαΐδα  – ΣΕΟ Φλώρινας 1:54:23
    80 Κωνσταντινίδης Δημήτριος 1949 Π. Σ. Μικροκλεισούρας 1:54:23
    81 Καζιάνης Φώτιος 1969 Ανεξάρτητος – Ιωάννινα 1:54:23
    82 Παπαστύλος Ιωάννης 1968 Ανεξάρτητος – Ιωάννινα 1:54:30
    83 Παπαδημητρίου Δήμητρα 1978 Elassona Green Running Team 2:05:36
    84 Γκαντσίδου Δώρα Κοζάνη 1970 ΣΔΥ Κοζάνης 2:05:48
    85 Τασομήνη Σοφία 1975 Ανεξάρτητη – Φλώρινα 2:05:48
    86 Παπαβασιλείου Κώστας 1968 ΣΔΥ Κοζάνης 2:05:49
    87 Παπαδοπούλου Άννα 1963 Ανεξάρτητη – Γρεβενά 2:06:35
    88 Τριανταφύλλου Χαρίσιος 1959 ΣΔΥ Κοζάνης 2:07:52
    89 Κιοσσέ Στέλλα 1959 Κεραυνός Αγίου Γεωργίου 2:08:58
    90 Ντινόπαπας Βασίλειος 1955 Ανεξάρτητος – Γρεβενά 2:11:08
    91 Δρόσου Τατιανή 1997 Κεραυνός Αγίου Γεωργίου 2:12:58
    92 Θαυμαστός Χαρίλαος 1984 Fifth Element – Ιωάννινα 2:13:41
    93 Φασούλα Ιωάννα 1973 Ανεξάρτητη – Σιάτιστα 2:18:06
    94 Μπέκιος Ιωάννης 1974 Ανεξάρτητος – Άρτα 2:27:38
    95 Μπέκιος Ηλίας 1973 Ανεξάρτητος – Άρτα 2:27:38
    96 Καραγιαννίδου Έφη 1971 Ομάδα Δρομέων Γρεβενών 2:29:57
    97 Καρασιούνα Βασιλική 1971 ΣΔΟ Εορδαίας 2:29:57
    98 Κάβουρα Ελένη 1972 Ανεξάρτητη – Κοζάνη 2:32:23
    99 Δρόσος Επαμεινώνδας 1955 Κεραυνός Αγίου Γεωργίου 2:32:36
    100 Δρουδάκης Δημήτριος 1955 Ανεξάρτητος – Γρεβενά 2:34:41
    101 Δρουδάκη Λένα 1967 Ανεξάρτητη – Γρεβενά 2:34:41
    102 Βογιατζή Αναστασία 2001 Ανεξάρτητη – Γρεβενά 2:34:41
    103 Λαζόγκα Ολυμπία 1984 Γαλατινή – Ανεξάρτητη –
    104 Μπατάρας Άγγελος 2003 Κεραυνός Αγίου Γεωργίου –
    105 Γεραΐδης Παναγιώτης 2001 Κεραυνός Αγίου Γεωργίου –
    106 Καντάρης Λεονάρδος 1958 Ανεξάρτητος – Γρεβενά –
    107 Ταντσιόκας Πέτρος 1993 Ανεξάρτητος – Κοζάνη –
    108 Ταντσιόκα Μαριάννα 1995 Ανεξάρτητη – Κοζάνη –
    109 Ταντσιόκας Γεώργιος 1959 Ανεξάρτητος – Κοζάνη –
    110 Καραχατζή Βασιλική 2002 Κεραυνός Αγίου Γεωργίου –

Γιώργος Μαστρογιαννόπουλος

ΥΓ Οι συμμετοχές των Μικροβαλτινών καθώς και οι επιδόσεις τους ήταν:

agortrexaggeorg9.6.13_51ystgr

– στα 11,5 χλμ, 16ος Σταθόπουλος Ax. Δημήτριος, ΣΔΥ Κοζάνης (πρόεδρος) με χρόνο 1:20:48

– στα 11,5 χλμ, 78ος Παπαδημητρίου Σπ. Δημήτριος, ΣΔΥ Κοζάνης με χρόνο 1:51:52

agortrexaggeorg9.6.13_891ystg

Επίσης θα σημειώσουμε ότι στο χωριό Άγιος Γεώργιος Γρεβενών, δραστηριοποιείται εδώ και χρόνια -ιδρυτικό μέλος και πρόεδρος- στον Αγροτικό Συνεταιρισμό Γυναικών η -Μικροβαλτινής καταγωγής- Παναγιώτα Ν. Γιαννοπούλου.

Έγιναν οι 4οι αγώνες ορεινού τρεξίματος στα Γρεβενά

πηγή: www.mikrovalto.gr

Ανακοινώσεις , Tags: ,
Top ↑

Σχετικά Άρθρα